. WAR update do TF2 » Český web o Team Fortress 2

WAR update do TF2

DAY 1
A je to tu, nový update do Tf2, tentokrát se zabývá soutěží mezi modrým Soldierem a červeným Demomanem, ti se spolu moc kamarádili a tak se Announcer (administrator) rozhodl mezi nimi uspořádat soutěž, ten kdo zvítezí (zabije více demomanů v případě soldierů/zabijje více soldierů v případě demomanů) dostane navíc ještě čtvrtou zbraň, kromě tří nových zbraní, které tento update přinese pro každou z těchto dvou class.

Stránka comicsu, který tohle započal
Oficiální stránka WAR updatu

Z této “domovské“ stránky WAR updatu se dostanete na další dvě, jednu demovu a druhou soldierovu, na nich je ukazatel zabitých demů/solyn, tento ukazatel naplňují samotní hráči tím, že hrají a zabíjí, ta classa, která bude mít po týdnu oznamování zbraní, map a dalších věcí víc zabití, získá speciální čtvrtou zbraň.

DAY 2
Proběhlo první sčítání zabitých demomanů a soldierů, prozatím vedou Soldieři, kterým se podařilo zabít neuvěřitelných 1 555 475 demomanů! Ale ani demomani se neflákali a zabíjeli, celkem zatím zabili 1 429 578 Soldierů! To dělá dohromady necelé 3 miliony zabitých Soldierů, Demomanů a to máme za sebou teprve 24 hodin války!

Dnes byla spuštěna soutěž o nejlepší propagandistický plakát, která bude trvat do středy a můžete v ní vyhrát zajímavé ceny. První cenou je předmět do hry, na němž bude napsáno vaše jméno a jenž dostanete pouze vy! ZDE se můžete zúčastnit a třeba vyhrát!

Dále byla updatována základní stránka WAR updatu:
ZDE

DAY 3
Proběhlo další sčítání mrtvých Demomanů a Soldierů. Soldieři svůj náskok ještě zvýšili! Takže je to teď 3 021 214 zabitých Demomanů a 2 802 215 zabitých Soldierů.

Přibylo pokračování komiksu announcera částí s Saxton Halem, ve kterém jsou zmíněny experimentální zbraně, kterých se Saxton chce zbavit, dále pak zmínka (na skryté stránce) o opici, která byla vyslána do vesmíru, ale její raketa vybouchla, na skrýte stránce jsou vyobrazeny památní talíře s věcmi které měla opice vzít do vesmíru, nápadně připomínají unlocky pro Sollyho nebo Dema, kterých bychom se mohli dočkat. Jedná se o malý krumpáč, meč, trubku (hudební nástroj, v tfku klidně použitelná pro nějaký valečný stun, kdo ví) a pak je na talíři vyobrazen výbuch Poopyjoeovi rakety.

Stránka comicsu
Skrytá stránka s opicí

A to nejdůležitější na konec! Do TF2 přibude CRAFTING! Což znamená, že si z několika zbraní udělate buď zbraň jinou, čapku, nebo něco úplně jiného, kdo ví. Pro více informací se jukněte na stránku craftingu, já to zkusím shrnout vlastními slovy. Ve speciálním menu si vyberete zbraně, které chcete použít a následně vyberete plánek, který se má při tvorbě použít. Zatím se neví jak se budou plánky získávat, ale už teď se objevují teorie na kombinování zbraní. Jako například zkombinování scoutovy Batter helmy+železný šrot (vznikne zkombinováním několika stejných zbraní..asi)+bonk=Bonk! helma pro Scouta. Nebo například zkombinování Jarate a Bonku=Larate (viz skrytá stránka s opicí), nicméně tohle jsou všechno teorie a více se toho dozvíme buďto po vydání, nebo ještě v dalších updatech stránky WAR updatu.
Více na samotné stránce craftigu, která je doplněna i obrázkem inventáře, ve kterém budeme craftit.

+
Na skryté stránce se říká i něco o gorilí masce (čapka pro dema? :D), doktorské tabulce, defibrilátoru a náhrobku. Žeby nějaké vtípky? :)

Stránka updatu (3)

DAY 4
Tak po dlouhém napínání Valve ukázalo dvě nové zbraně, obě jsou pro Demomana a jsou zajímavé!

Stránka nových zbraní

První zbraní je EYELANDER
Jedná se o starobylý meč, kterým můžete nahradit Demomanovu meele zbraň (avšak starou dobrou flašku si samozřejmě můžete nechat :)). Pokud s mečem někoho zabijete, tak mu vždy useknete hlavu. Jenže meč je strašidelný a tak ubere Demomanovi něco z jeho života (předpokládám maximálně 50HP). Zajímavou featurkou u meče je to, že pokud s ním někoho zabijete, meč „spolkne“ jeho duši a vy dostanete boost zdraví a rychlosti, s každým dalším zabitým se boost zvětší, maximálně se však můžete boostnout 4x.

Druhou zbraní je CHARGIN’ TARGE
Chargin’ Targe je štít, který můžete využít místo sticky launcheru, což je ale dost velká ztráta, pokud víte jak jsou sticky v životě Demomana důležité. Pokud však štít ponesete máte jistou 50% odolnost proti ohni a 65% odolnost proti výbuchům. Stisknutím pravého tlačítka myši (nebo tím co máte nastaveno na sekundární mod střelby) se Demoman rozeběhne se svým štítem proti nepříteli, rychleji jak Scout a zasáhne nepřítele, tím Demo přijde o trochu zdraví, nicméně nepřítel také. K tomuto běhu se váže ještě fakt, že pokud se na nepřítele rozeběhnete ze středně dlouhé vzdálenosti máte garantované mini crity pro vaši meele zbraň, pokud se rozeběhnete z veliké vzdálenosti a tudíž naberete maximální charge, dostanete pro meele zbraň plný critical.

Dnes byla také uvolněna další část comicsu odehrávající se ve vile Demomana, kde bydlí se svojí matkou. Po chvíli rozhovoru zaťuká miss Pauling a předá Demomanovi zbraně. A jak je u Valve zvykem, i zde se objevilo pár drobností, které vyvolávají spekulace. Tak například na jedné z beden vidíme kousek dvou slov Sco….a Res…, tudíž Demomanova třetí zbraň (náhrada za greande launcher) bude mít v názvu dvě slova, už teď se na oficiálních fórech horlivě diskutuje, jak se bude zbraň jmenovat :). Druhou maličkostí je fakt, že miss Pauling doručila Demomanovi 4 krabice, což je zvláštní, protože čtvrtou zbraň by měl dostat vítěz války…..

Stránka comicsu

Poslední věcí co se dnes udála bylo sčítání zabitých Demů a Solyn. Soldierové pořád vedou o nějakých 200 000 killů. Staty jsou následující: 4 666 558 zabitých Demomanů a 4 441 214 zabitých Soldierů.

Stránka updatu (4)

DAY 5
Jak jsem včera předpovídal, dnes jsme se dozvědeli unlock pro Soldiera a byla nám ukázána další část comicsu!

Stránka nové zbraně pro Soldiera

První oznámenou zbraní pro Soldiera je DIRECT HIT
Jedná se o náhradu klasického raketometu, která bude mít o 80% rychlejší rakety a o 25% dmg víc. Ale bude mít o 70% menší radius výbuchu, takže budete muset mířit přímo na nepřítele a ne pod něj. Se zvýšením dmg se nese i špatná zpráva pro postavy s míň životy (Scout,…), protože pokud je trefíte z blízkosti, na kterou se k vám Scout musí přiblížit aby měl záruku dobrého hitu, bude je to stát život, celý. A pokud vám jdou airshoty, můžete se radovat, pokud někoho trefíte ve vzduchu, dostane 100% šanci na minicrit. Ještě moje malé doplnění: Ja sám s normálním raketometem moc airshoty nedávám, ale tyhle rakety budou létat rychlostí nenataženého šípu (když jen zmáčknete střelu, Snipa šíp jen minimálně natáhne a vystřelí), takže to s nimi bude snažší. A za sebe, ale i za ostatní jsem rád, že Valve se nepouští do žádných velkých experimentů (Demomanův štít) a nechává solynu raketovou classou :)).
Druhou věcí, kterou nám dnes Valve ukázalo je další část comicsu, tentokrát se zabývající Soldierem, ke kterému přijde jeden z pomocníku Announcera. Ten má u sebe televizi, kterou k Soldierovi promlouvá Announcer, nakonec mezi ním a Demomanem vyvolá válku a Soldier tak dostane nové zbraně.
I v tomto comicsu se dá najít několik „easter eggů“: První z nich je na straně 18, kde má Soldier ve svém bytě mapu Německa na které je velká šipka směřující k městu Lübeck, kde se každoročně konají vánoční trhy s ukázkou řemesel (handiCRAFTs), tento trh řemesel se koná v nemocnic Svatého ducha, společně s obrázkem Medica na blogu tedy další části, které by mohli vést k Meet the Medic.
Druhý z nich je na stejné straně a jedná se o nůž, který má Soldier zespoda na stole, jenže comics se odehrává před dodávkou zbraní, takže nůž asi nebude meele unlock. A ještě maličkost, Soldier je asi odběratelem časopisu Guns and Haircuts, takže je pravděpodobné, že dostane novou „čapku“ hatless Soldiera, tzn. bez helmy :).
A za třetí, Soldier nebyl ve válce, jak říká „Demo“ z obrazovky na poslední straně, je to jenom civilista.

Stránka Soldier comicsu

Také byl dnes oznámen Free weekend, začínající v pátek a byly přidány nové věci do Valve store týkající se TF2

Také proběhlo další sčítání mrtvých. Demomani stáhují svůj náskok docela slušně a tak by měli Soldierové zabrat, pokud chtějí zbraň :). Takže po dnešku je to 5 056 134 mrtvých Demomanů a 4 923 531 mrtvých Soldierů.

Stránka updatu (5)

DAY 6
Dnes jsme se dozvědeli 3 další zbraně, dvě pro Soldiera a jednu pro Demomana, achievementy pro obě classy, taky jsme se dovzvědeli šokující zprávu o tom, že Soldierové nyní vedou jen o 14 000 killů! A to díky Propaganda contest, která byla vyhlášena, čtěte dál…

Soldierova stránka s unlocky a achievementy

Prvním z dalších oznámených unlocků je EQUALIZER
Soldierova nová meele zbraň, která má pár zvláštních vlastností. To kolik dáte dmg závisí na tom, kolik máte životů, čím míň životů máte, tím větší dmg krumpáč dává. A když se vám bude zdraví snižovat, Equalizer vám zvýší rychlost pohybu. K této zbrani se váže zajímavý taunt kill, kdy si Soldier z hrudníku sundá granát, odjistí ho a vezme s sebou do pekla vše co mu bude nablízku. Taunt bude ale dlouho trvat tak zapomeňte na kamikadze výbuchy :).
Valve také potvrdila, že tato zbraň vznikla z návrhů jednoho člověka ze steam fóra (jibberish).

Druhou dnes potvrzenou zbraní pro Soldiera je BUFF BANNER
Jedná se o vojenskou trubku a vlajku nahrazující brokovnici. Soldier s její pomocí povzbuzuje spoluhráče. když zabíjíte, nabíjí se vám ukazatel naštvanosti, když je plný, trubku můžete použít. Soldier na ní zatroubí a vaši spoluhráči dostanou na 14 sekund 100% šanci na minicrity.

Demova stránka s unlocky a achievementy

Třetí dnes ozámenou zbraní je třetí zbraň pro Demomana pojmenovaná SCOTTISH RESISTANCE
Druhá náhrada sticky launcheru, tentokrát o poznání více vybuchující :). Jedná se o vylepšený stickylauncher, který dokáže položit najednou 16 stickybomb. Sticky půjdou rozdělit na různé skupinky, které odpálíte tím, že na ně namíříte a odpálíte, odpalovat půjdou nezávisle na sobě. Dále budou tyto sticky umět zničit klasické sticky. Jak vidíte, jedná se především o obrannou zbraň což ještě podporuje fakt, že Scottish resistance bude mít delší dobu po kterou sticky nejdou odpálit (0.4 sec), čímž znemožňuje odpálování stick v letu, jak to jde klasickým sticky launcherem.
A teď Achievementům!

Pro obě classy byl zveřejněn rejstřík 35 achievementů (35 pro každou), které vám odemknou nové zbraně, časem je všechny přeložím, zatím se na ně podívejte v angličtině na update stránkách každé classy.


Propaganda contest vyhlášení

Další věcí je Vyhlášení vítězů Propaganda contest soutěže.
Vítězem je GIVE ‘EM THE BOOT plakát, jehož tvůrce získá svůj vlastní unikátní předmět do hry.
Na druhém místě se umístil obrázek THAT BLU
E DEVIL jehož autor dostane taky svůj vlastní ingame předmět do hry, ne však tak úžasný jako ten pro vítěze :).
A třetí místo obsadil obrázek DO THE RIGHT THING od Johna Freemana, který také dostane svůj vlastní ingame předmět.

A jelikož Valve se rozhodlo přidávat za povedené plakáty killy do Války, tak Soldierové dostali celkem 60 000 killů a Demomani 25 000 killů a Soldierové můžou děkovat tvůrcům Soldier propagandy, protože bez nich by už Soldierové prohrávali! Takhle je stav války velmi vyrovnaný a Soldierové by měli opravdu zabrat pokud chtějí zbraň! Po dnešním sčítání je to 5 742 720 zabitých Demomanů a 5 727 928 zabitých Soldierů, rozdíl je malý a tak jděte podpořit svou oblíbenou classu pár killy, teď se hraje na každý kill!

Stránka updatu (6)

DAY 7

Válka skončila, update byl vydán! Válku vyhráli Soldierové s 6 406 065 zabitými Demomany, Demomani prohráli s min
imálním odstupem, 6 372 979 killů. Byla to velmi vyrovnaná válka a padlo v ní přes 12 778 000 soldierů/demů. Proto sláva vítězům a čest poraženým!

Závěrečný update

Soldier si díky výhře zajistil čtvrtou zbraň a tou jsou GUNBOATS
Gunboats jsou boty, které redukují 75% damage při rocket jumpech, tže pokud je budete mít na sobě (nahrazují brokovnici) budete dostávat minim
ální dmg z rocket jumpů. Jen škoda že tyto glády nejdou získat achievementem, takhle musíte mít štěstí a možná vám dropnou…možná…
Gunboats

Také byly odhaleny nové mapy:
CP_GORGE je mapa v alpském stylu, se dvěma kontrolními pointy, z nichž ten druhý je těžké zabrat pokud má red team aspoň dva inžy, to snad valve do času zlepší.
CTF_DOUBLECROSS je kufříková mapa, kde se největší boje odehrávají na mostě, pod nímž zeje propast, nicméně pod velkým mostem vede ještě jeden, který využívají hlavně spyové a scouti, na odnášení inteligencí, ta je skryta ve s
pleti tajných chodeb (kde jsem se vyznal asi napotřetí). Tato mapa je vcelku vyvážená.

Nové mapy

Ještě přeložený changelog (slum.cz):

Spy

-Předstírání, že má u sebe zbraně a oblečení cíle, za který je maskován

-Přesunutí Spyových camera-beard do Misc loadout slotu. Nyní ho může nasadit společně s čepicí

Scout

-Sandman nyní omráčí protivníka jen na maximální vzdálenost (když uslyšíte aplaus/jásání)

-Všechny kratší zásahy nyní donutí nepřítele k útěku v thirdperson pohledu (rovněž ruší udělení damage)

Drobné změny

Přidána nové možnosti do Multiplayer->Advanced dialogu:

-Combat text, který zobrazuje damage udělené nepříteli

-Medic auto caller, který automaticky zobrazí nejbližšího spoluhráče s nízkým zdravím

-Heal target marker, který lépe zviditelní cíl, kterým je léčem medigunem

-Alternative Spy disguise menu, které zobrazuje výběr možností maskování za použití kláves 1-3

Fixed being able to affect friendly pipes with airblast (they would unstick)

Přidán zvuk nabíjení pro schopnosti s ukazatelem nabíjení

Opravení zobrazení oblečení na ragdolls

Hráči nyní nevidí oblečení, které je součástí maskovaného Spye (vlastního týmu). Opravují se tím různé chyby v grafice

Přidány „poskakující kosti“ pro Pyrův kuřecí klobouk (chicken hat)

Přidány 2 nové skladby do úvodního menu (Intruder Alert, Drunken Pipe Bomb)

Mé dojmy:

Ještě se sluší dodat, že v tomto updatu přibyla možnost příkazem v konzoli vyvolat inteligentní boty (tf_bot_add), zatím umí jen koth_mapy a jsou to děsní skilleři, ale i tak je moc pěkné, že valve na botech pracuje. Já včera zkoušel koth_viaduct a můj tým složený z botů si vedl proti botům z nepřátelského týmu velmi dobře; boti se healují, zabírají pointy, staví sentryny..radost pohledět ;).

A teď k mým dojmům, které nejsou tak moc pozitivní, kvůli tomu jak to valve zmršilo; některé achievementy nejdou udělat, nepadají zbraně za milestony (někdy jo, někdy ne…pro Solynu mi padlo všechno, ale pro Dema mi valve dluží štít a meč), padají crafting servery… Ale to už je u valve bohužel normální, vždy vydají update a pak ho pár týdnu jen fixují, asi aby měli co dělat :).

Jinak nové zbraně a mapy jsou povedené (zbraně hodnotím ty pro Soldiera, pro Dema jsem zatím žadnou nedostal, viz minulý odstavec). Craftění vypadá zajímavě, ale třeba na jednu random čapku potřebujete 81 zbraní (viz http://tf2wiki.net/wiki/Crafting), podrobný návod v češtině možná přinesu do času.

Nicméně teď všichni upalujte hrát update (ikdyž si radši počkejte na update updatu ;))! Rocketjumpům zdar!

  • Komentářů: 2
  1. Ach, to boli časy :)

Diskuze je uzavřena
/js/flakes.js">?>